Eduard Bablidze

  • Taniec Klasyczny

Artysta baletu, pedagog, wykładowca, choreograf, juror, impresario. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. Wachtanga Czabukianiego w Tbilisi oraz pedagogiki baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

O instruktorze

Artysta baletu, pedagog, wykładowca, choreograf, juror, impresario. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. Wachtanga Czabukianiego w Tbilisi oraz pedagogiki baletowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Był pierwszym solistą baletu Narodowego Teatru Opery i Baletu w Tbilisi, solistą baletu w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz w Państwowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W latach 2008-2016 występował na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, w Polskim Balecie Narodowym.

Jako baletmistrz i choreograf współpracował z Operą Krakowską, gdzie w 2017 roku zrealizował własne balety Akord i El Abrazo.

Od 2016 roku Eduard pracuje jako nauczyciel i wykładowca tańca klasycznego, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami sztuki tanecznej. Od 2020 roku jest także wykładowcą partnerowania na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Dowiedz się więcej

nie zgadzam się zaakceptuj